Wędrówka pielgrzyma

Tytuł oryginalny:
Pilgrim's progress
Autor:
John Bunyan (1628-1688)
Tłumacz:
Józef Prower (1917-1976)
Lektor:
Wojciech Masiak
Wyd. w latach:
1994 - 2021
Wydane w seriach:
Klasyka Chrześcijańska
ISBN:
83-85955-03-8, 978-83-61536-03-1
978-83-954470-2-0
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
Więcej informacji...

Książka Johna Bunyana „Wędrówka Pielgrzyma”, uznana za klasyczne działo literatury chrześcijańskiej, jest opowieścią o duchowych przeżyciach człowieka, który w pewnym momencie swojego życia pod wpływem Słowa Bożego doznaje przebudzenia własnego sumienia. Postanawia wyruszyć w niełatwą podróż w poszukiwaniu ratunku i wiecznego zbawienia. Przez Ciasną Bramę wkracza na niełatwą ścieżkę życia, na której walczy z wieloma przeciwnościami losu, ale wytrwale je pokonuje, by ostatecznie dotrzeć do bram Nowego Jeruzalem. Barwne obrazy i plastyczne opisy spotykanych przez bohatera postaci oraz bogata symbolika tworzą dzieło bezpośrednio przemawiające do wyobraźni i serca Czytelnika.

Z tego względu XVII-wieczne dzieło stało się swego czasu najpoczytniejszą powieścią chrześcijańską w Anglii, a następnie zdobyła wielką popularność na całym świecie. Ciągle nie tracąc na aktualności, ukazała się w ponad stu językach i często jest wznawiana.

Nowe, poprawione wydanie oddajemy do rąk polskiego Słuchacza z nadzieją, że refleksje pod wpływem lektury zapadną głęboko do jego serca, wzbudzając pragnienie wiernego naśladowania Chrystusa w codziennym życiu.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dla informacji i większego obiektywizmu, książka wysoko oceniana na lubimyczytać.pl, ale jak dla mnie, lektura tej chrz­eści­jańs­kiej­, bajkowej alegorii jakoś do mnie nie trafia, chociaż lubię bajki, baśnie i cenie Biblię.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
lubieksiazki
Opis
Autor:John Bunyan (1628-1688)
Tłumacz:Józef Prower (1917-1976)
Lektor:Wojciech Masiak
Wydawcy:JACK. PL Jakub Głuszak (2014-2021) Wydawnictwo Dobry Owoc (2019) NASBI (2019) Legimi (2019) ebookpoint BIBLIO (2019) Księgarnia i Hurtownia Jack.pl (2014) Wydaw. Dabar (1994)
Serie wydawnicze:Klasyka Chrześcijańska
ISBN:83-85955-03-8 978-83-61536-03-1 978-83-954470-2-0
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza religia zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo