Awantura w salonie gier

Tytuł oryginalny:
Arcade catastrophe
Autor:
Brandon Mull
Tłumacz:
Rafał Lisowski
Ilustracje:
Brandon Dorman
Wydawcy:
Wilga (2014-2024)
Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2016)
Grupa Wydawnicza Foksal (2014-2016)
Wydane w seriach:
Wojna cukierkowa
ISBN:
978-83-280-0636-2, 978-83-280-7654-9
978-83-8319-594-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.5 (4 głosy)

Minął rok, odkąd Nate, Summer, Trevor i Gołąb uratowali miasteczko Colson przed Belindą White. Zła czarodziejka zmieniła się w ich rówieśniczkę, a zaraz potem straciła pamięć. Teraz, jako Lindy, pomoże czwórce przyjaciół w walce z nowym zagrożeniem: w okolicy otwarto podejrzany salon gier, w którym można wygrać niesamowite nagrody. Właścicielem okazuje się... jej brat, Jonas White, bezwzględny czarodziej zainteresowany zdobyciem najpotężniejszego talizmanu na Ziemi. Zaczarowane stemple Jonasa pozwalają latać, pływać jak ryba, biegać z zawrotną prędkością oraz dają nadludzką siłę, ale nie ma nic za darmo. Cztery zespoły będą rywalizować o magiczny przedmiot. Odmowa nie wchodzi w grę – czarodziej panuje nad losem „ochotników”. Bohateowie stają przed niełatwym zadaniem: żeby uwolnić przyjaciół i uratować świat, muszą zdobyć zaufanie Jonasa, wypełniając jego polecenia, a jednocześnie udaremnić jego plany. Wyzwanie okaże się trudniejsze, niż sądzili. Być może nie obejdzie się bez poświęceń…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ubóstwiam książki Mulla. Te zwroty akcji, nutka fantastyki... • Jednak ta książka mnie nie zaskoczyła, znaczy nie tak, że była zła. Po prostu pierwszą część czytało się lepiej.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo