Wyspa

Tytuł oryginalny:
Island
Autor:
Victoria Hislop
Tłumacz:
Hanna Pawlikowska-Gannon ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2007-2024)
Legimi (2021)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.9 (7 głosów)

Dramatyczna opowieść o czterech pokoleniach rodziny rozdzielonej przez wojnę i chorobę. O zakazanej miłości i trudnych wyborach, których musi dokonywać każda z nas.

Jedna z najchętniej kupowanych książek XX wieku!

Autorkę wyróżniono British Book Award za debiut literacki, a jej powieść „Wyspa” była mocną kandydatką do tytułu brytyjskiej książki roku.

„Wyspa” zachwyci miłośniczki sag rodzinnych i twórczości Lucindy Riley.

Sofia Fielding nigdy nie mówiła o swojej przeszłości, wspominała jedynie, że zanim w wieku osiemnastu lat przyjechała do Londynu, wychowywała się na Krecie, w małej wiosce o nazwie Plaka. Gdy jej córka Alexis, stojąca przed poważną życiową decyzją, postanawia poznać rodzinne sekrety, matka daje jej list do starej przyjaciółki, Fotini, obiecując, że wszystkiego dowie się od niej.

Po przyjeździe do Grecji Alexis ze zdumieniem odkrywa, że Plaka sąsiaduje z dawną kolonią trędowatych – osadą na kamienistej wysepce Spinalonga.

Co wiąże kobiety z rodziny Sofii z tym zapomnianym przez Boga miejscem? Krok po kroku Alexis odkrywa przeszłość matki, babki, ciotki i prababki, a także wielki sekret, który od lat łączy kolejne pokolenia kobiet z niegościnną Spinalongą.

To niezwykle barwna, realistyczna, poruszająca i absorbująca opowieść. Napisana świadomie i z wielką wrażliwością.

„Observer”

Ta fascynująca opowieść przypomina nam, że miłość i życie przetrwają nawet w najbardziej przerażających okolicznościach.

„Sunday Express”

Powieść napisana z pasją i zaangażowaniem. Autorka skrupulatnie zbadała swoje fascynujące pochodzenie i poświęciła wiele uwagi weryfikowaniu medycznych faktów dotyczących przerażającej choroby, jaką jest trąd.

„The Sunday Times”

Wspaniałe opisy, wyraziści bohaterowie, intymny portret życia małej wyspiarskiej społeczności.

„Woman & Home”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Lektura na czas pandemii Wyciszająca pełna nadziei.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The Island
Autor:Victoria Hislop
Tłumaczenie:Hanna Pawlikowska-Gannon Maria Gębicka-Frąc
oraz:Hanna Pawlikowska-Gannon
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2007-2024) Legimi (2021)
Serie wydawnicze:Seria Pi 2 ~~̂p² Cykl: Wyspa Pi Pi - Albatros
ISBN:978-83-7359-561-3 978-83-7985-492-9 978-83-7985-756-2 978-83-8215-475-7 978-83-8215-571-6 978-83-8215-622-5 978-83-8215-669-0 978-83-8361-234-8 978-83-7985-492-9 83-7359-561-3 978-83-7359-56-3 978-83-795-756-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 45 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo