Przesmyk centaura

Tytuł oryginalny:
Centaur aisle
Autor:
Piers Anthony
Tłumacz:
Paweł Kruk
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2012-2013)
Wydane w seriach:
Xanth
ISBN:
978-83-10-12111-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0

Królewska para wyrusza z misją dyplomatyczną do Przyziemia - krainy, w której nie działa magia, a sama podróż do niej jest niebezpieczna. Na tronie tymczasowo zasiada Dor, a pomagać mu będzie księżniczka Irene, nastolatka tyleż ładniutka, ileż złośliwa. Czy w tak pięknych okolicznościach przyrody coś mogłoby pójść nie tak? Zdecydowanie! Dor musi oczywiście szukać pomocy u Dobrego Czarodzieja Humfreya, a na drodze stanie mu ona... Błyskotliwa, smukła, wysoka, niedostępna i zimna. Szklana góra. Do tego obowiązkowy potwór w fosie, trzecia przeszkoda do pokonania i Dor wejdzie do zamku. Tam czeka go niespodziewane wyzwanie. Będzie musiał wśród setek demonów i paskudnych stworów odprawić wstrętny rytuał. Udzieli ślubu Czarodziejowi i Gorgonie. A to dopiero początek atrakcji. Żeby poznać szczegóły wyprawy i dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwo grozi tym razem krainie Xanth, dołącz do ekspedycji i przeżyj przygodę razem z bohaterami czwartego tomu serii.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dobrze mi jest zanurzając się od czasu do czasu w tej krainie. Ten tom przedstawia dalesz losy Dora i jego przyjaciół, którzy tym razem wyruszają ratować Króla. • Książka czasem jest zabawna czasem trzymająca w napięciu. Polubiłam już tych bohaterów i na pewno będę śledziała ich dalsze losy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo